Kobieca Magia – Czyli jak działa prawo przyciągania

Pewnie słyszałaś o prawie przyciągania, o potędze podświadomości. A może nawet nie raz przekonałaś się jak te prawa działają w praktyce. Nie zawsze jednak potrafimy z tych praw korzystać, zwłaszcza w przypadku większych, bardziej ambitnych marzeń, które wydają się nam trudne do spełnienia.
Każda z nas ma w sobie moc przyciągania do swojego życia wszystkiego, czego potrzebuje. Przedstawiam Ci kilka praktyk, które pomogą Ci zmaterializować Twoje pragnienia, nawet te największe.

1. Żeby coś osiągnąć, musisz wiedzieć, co to jest.
Stwórz jasną i klarowaną wizję swojego pragnienia. Twoja podświadomość musi wyraźnie rozumieć, czego Ty pragniesz, tylko wtedy będzie mogła to zrealizować. Marzenie musi być konkretne, uformowane, proste i zrozumiałe.

Usiądź wygodnie, weź kartkę papieru i napisz czego pragniesz. Jak chcesz, żeby wyglądało Twoje życie? Pisz w czasie teraźniejszym, jak by to się już zrealizowało. Jaki styl życia prowadzisz? Czym się zajmujesz? Jak wyglądasz? Jaki chcesz masz dochód? W jakiej jesteś relacji?

Sprawdź, czy marzenia pochodzą z Twojego serca. Zamknij oczy i wyobraź, że Twoje pragnienie już się zrealizowało. Posłuchaj reakcji ciała. Czy czujesz się spokojna, szczęśliwa, rozluźniona? Czy czujesz napięcie, dyskomfort? Możesz też nie czuć nic.
Reakcja ciała – to Twoja odpowiedz czy na pewno potrzebujesz tego w swoim życiu.

2. Stwórz wizję nowej siebie.
Wyobraź sobie jak wyglądasz w życiu swoich marzeń. Jak się czujesz, jak się zachowujesz.
Proponuje Ci małą zabawę – wciel się w ten obraz nowej siebie, zachowuj się jak byś już nią była. Wczuj się w ten obraz. Rzeczywistość podąża za myślami i uczuciami.

3. Zadbaj o swoje wnętrze.
Jeśli chcesz być Panią swojej rzeczywistości i tworzyć życie według własnego scenariusza, musisz popracować nad jego składnikami, którymi są: Myśli, Uczucia, Działania.

Ponieważ działania zależą od Twoich myśli i uczuć, trzeba wyjąć na światło twoje traumy z dzieciństwa i negatywne przekonania i przepisać je na nowo, przekodować na konstruktywne.
Traumy nas blokują, utrudniają nam realizację planów i zamierzeń, a negatywne przekonania wpływają na nasze wybory.
Na przykład, jeśli wierzysz, że mężczyznom nie można ufać, nie będziesz mogła zbudować szczęśliwej relacji. Albo, jeśli jesteś przekonana, że nie zasługujesz na większą ilość pieniędzy, nie zobaczysz ich w swoim życiu.

Trzeba odseparować się od swojej przeszłości, uleczyć traumy z dzieciństwa, przeprogramować negatywne przekonania – zastąpić je pozytywnymi.  Bardzo ważne jest myśleć pozytywnie, bardzo ważne jest marzyć, dużo pracować nad sobą – dbać o swoje ciało, zwiększać świadomość siebie.
Jeśli dogłębnie uwierzysz, że zasługujesz by kochać i być kochaną, żyć w dostatku i obfitości, nastrajasz swoją rzeczywistość na przyjęcie tych rzeczy.

4. Deleguj!
Łatwiej będzie Ci osiągnąć swoje cele, jeśli umiesz delegować sprawy, które ktoś morze zrobić lepiej albo bardziej efektywniej od Ciebie. Na przykład mężczyźni, pomoc domowa, a także Wszechświat.

Proponuję zrobić następujące ćwiczenie. Zaplanuj nadchodzący tydzień.
Podziel kartkę na 2 kolumny. W pierwszej kolumnie zapisz ważne i pilne sprawy, jakie masz wykonać w tym tygodniu. W drugiej kolumnie zapisz ważne, ale nie pilne sprawy, i powiedz – „A to dla mnie zrobi Wszechświat”.
Zwróć się do Wszechświata: Wspaniały, Doskonały Wszechświat, dziękuję Ci, że się o mnie troszczysz. Proszę, zrób tak, żeby wszystko się zrealizowało najlepszym dla mnie sposobem. Zobaczysz co się zadzieje – na przykład znajdziesz potrzebną informację, spotkasz ludzi, którzy chętnie Ci pomogą, znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie.

5. Myśl pozytywnie!
Pozytywne emocje napełniają nas energią potrzebną do realizacji pragnień. Jeśli nachodzą Cię negatywne myśli lub wątpliwości, czy uda się zrealizować to, o czym marzysz, powtarzaj sobie: Wszystko się dzieje dla mojego dobra! Wszystko jest na dobrej drodze! Bóg jest po mojej stronie!
Pozytywnie nastraja też pomaganie innym ludziom w realizacji ich marzeń – spełnianie marzeń to ogromna radość, rozdziel ją z ze swoimi przyjaciółmi i rodziną.

Czy w swoim życiu stosujesz którąś z powyższych praktyk? A może jakąś inną? Jeśli nie, to dlaczego?
Zostaw poniżej swój komentarz. Podziel się swoimi myślami i doświadczeniem, mogą one być inspirujące i pomocne dla innych czytelniczek.

P.S. Dziękuję, że jesteś częścią naszego kobiecego świata.
Niech wszystko, czego potrzebujesz przyjdzie do Twojego życia.