5 oznak budzenia się kobiecości


Odkrywanie kobiecości i naszej kobiecej mocy jest dla mnie procesem, w którym znajduje się już od kilku lat. Jest to niesamowita przygoda polegająca na poszukiwaniu skarbów, jakie dostałam od Stwórcy.

Zanim wkroczyłam na ścieżkę kobiecości, układam życie według męskich scenariuszy, jakich nauczyłam się w rodzinie i w społeczeństwie. Doprowadziło to do kryzysu w moim życiu i prawie do rozpadu małżeństwa. Postanowiłam wtedy coś zmienić. Wiedziałam, że nie mogę już działać tak, jak dotychczas. Potrzebuję nowej jakości. Wszędzie, gdzie mogłam, dociekliwie i z uporem szukałam odpowiedzi. Wtedy się zwróciłam do swojej wewnętrznej siły.

Moja historia nie jest wyjątkowa. Jesteśmy wychowywane na tych samych zasadach, co chłopaki. Nasze matki często same nie wiedzą, co to jest kobiecość, wiec nie mogą nam tej wiedzy przekazać. Idziemy przez życie bez kontaktu z naszą kobiecością, aż zdarza się w naszym życiu coś, co nam mówi, że tak dalej nie da rady, zmień coś, wróć do siebie.

Odkrywanie i przebudzenie kobiecości nie dzieję się nagle. W zależności od naszej relacji ze sobą, ten proces trwa od roku do kilku lat. Nasza moc otwiera się powoli, potrzebujemy czasu, żeby się z nią oswoić, żeby nauczyć się z niej korzystać.

Kobiecość jest jak kwiat, który najpierw trzeba zasiać, potem pielęgnować, stworzyć mu bezpieczne środowisko, otoczyć go troska i miłością. Kwiat nabiera siły, wypuszcza pąki, a dopiero potem otwiera się przed nami swoje piękno i wspaniałość.

Jak się przejawia przebudzona kobiecość, czyli w czym jest moc kobiety?
Opisze tutaj cechy, które moim zdaniem są najważniejsze i najbardziej widoczne. Oczywiście nie jest to lista skończona, jak powiedziałam, odkrywanie kobiecości to proces, który cały czas przynosi coś nowego.

 

1. Przyjęcie, akceptacja
Kiedy jesteś w kobiecych energiach, z łatwością przychodzi Ci przyjmowanie.

Otwierając się na przyjmowanie pozwalasz by do Twojego życia przyszło wszystko to, co jest Ci potrzebne – zdrowie, miłość, obfitość. Ważne jest rozumieć swoje prawdziwe potrzeby, dzięki temu wysyłasz jasny sygnał do Wszechświata czego potrzebujesz, a on Ci odpowiada.

Umiejętność przyjmowania każdej, nawet nieprzyjemnej sytuacje jak ból czy konflikty socjalne jest cechą mądrości. Pozwala znaleźć najlepsze rozwiązanie. Zamiast tracić siły na walkę z sytuacją, przyjmujemy, że jest nam do czegoś potrzebna.  Nie oznacza to, że się zgadzamy i poddajemy się. Po prostu przyjmujemy, że coś już się stało i tego nie da się odwrócić. Możesz natomiast wyciągnąć wnioski – dlaczego tak się stało, i co możesz zrobić inaczej, lepiej. 

Przyjmowanie oznacza też zgodę na wszystkie swoje wady i zalety. Umiejętność przyjęcia siebie, nawet kiedy nie jesteś z siebie zadowolona. Nie musisz być idealna, masz prawo popełniać błędy. Nie musisz spełniać oczekiwań innych.

Przyjmowanie to również zgoda na to, że  inni nie muszą odpowiadać Twoim oczekiwaniom. To też założenie, że inni są jacy są i nie muszą się zmieniać. Próba zmiany innych i wiara, że się zmienią powoduje, że tkwimy w toksycznych związkach. Natomiast przyjmując, że mężczyzna jest właśnie taki, a Ci nie odpowiada jego zachowanie, dajesz sobie możliwość wyboru czy dalej być z nim.  

Nauczyć się przyjmować pomaga okazywanie wdzięczności za to, co daje nam życie: mężczyznę, wymarzona pracę, zdrowie, wezwania i trudne sytuacje, poprzez które się uczymy i doskonalimy charakter.

 

2. Miłość
Mam na myśli nie uczucie, a raczej stan emocjonalny. Kobieta przebudzona jest napełniona miłością.

Z moich obserwacji i doświadczenia wynika, że jeśli szczerze i prawdziwie pokochamy siebie, nasze serce się otwiera na innych.
Dlatego zadbaj o miłość do siebie. Czy jesteś dla siebie ważna, czy troszczysz się o siebie, czy jesteś przekonana, że jesteś wartością sama z siebie, czy dbasz o swoje granice?

Mężczyźni wyczuwają na odległość, czy kobieta kocha siebie czy też nie. Kobieta, której brakuje miłości jest jak pustynia, która dawno nie widziała wody, wiele, wiele potrzeba deszczu, żeby pustynia mogła ugasić pragnienie. Świadomi siebie, silni mężczyźni raczej stronią takich kobiet. Wolą oglądać piękny, zadbany ogród, niż wyschniętą, porośniętą krzakami pustynię.

Wysypiaj się, dbaj o swoją kondycję psychiczną i fizyczną, rób to, co Ci sprawia radość.

Jeśli zmagasz się z jakimś starym bólem czy żalem, pracuj nad wybaczeniem, otwórz swe serce.

 

3. Kontakt z ciałem
Przebudzona kobieta kocha i doskonale czuje swoje ciało. Przyjmuje swoją seksualność, rozumie swoje potrzeby w tym zakresie. Zdaje sobie sprawę ze swoich atutów, umie je podkreślić. Pozwala być swojej pierwotnej dzikości. Ma poczucie własnej wartości, unikatowości jako istoty i wewnętrznego piękna.

 

4. Ukierunkowanie na wnętrze
Kobieta przebudzona jest ukierunkowana na wewnątrz, a nie na świat zewnętrzny. Jest świadoma siebie – swoich talentów i słabości, swoich potrzeb i pragnień. Poprzez kontakt ze sobą oddziałuje na świat zewnętrzny. Zamiast automatycznie iść i działać, najpierw szuka odpowiedzi w swoim wnętrzu.
Bez odpowiedniego nastawienia, aprobaty z naszego wnętrza tracimy łączność ze swoją twórczością, intuicją i podejmujemy działania, które są sprzeczne z pragnieniami naszej duszy.
Będąc w kontakcie z ciałem i duszą jesteśmy lekkie, radosne, spontanicznie, wiemy, jaką decyzję podjąć, w którą stronę pójść. Mamy zaufanie do życia.

 

5. Dojrzałość emocjonalna
Dojrzałość emocjonalna przejawia się przede wszystkim w przejęciu odpowiedzialności za samą siebie. Jest to postawa kiedy postrzegamy siebie jako przyczynę wyników, jakie mamy w naszym życiu.

  • Jest to poczucie odpowiedzialności za swoje postępowanie, za swoje decyzje, za swoje życie.
  • Nie czekamy np. aż ktoś nas pokocha, czy sprawi, że będziemy szczęśliwe.
  • Dbamy o własny poziom szczęścia i dajemy miłość sobie same.
  • Rozumiemy swoje zachowania i emocje.
  • Wprowadzamy zmiany, tam gdzie uważamy, że jest to potrzebne.
  • Realizujemy swoje marzenia i plany.
  • Czujemy siłę charakteru, która nas prowadzi.

 

 

P.S. Jak się u Ciebie przejawia przebudzenie? Jakie cechy przebudzonej kobiety dodałabyś do powyższej listy?

P.P.S. Niech moc będzie z Tobą!
Zawsze Twoja,
Tatiana

PODOBNE ARTYKUŁY

Królowa w swoim królestwie, czyli jak troszczyć się o granice osobiste
5 błędów w komunikacji, które mogą zrujnować związek
Dlaczego obgadujemy innych?
Samotna nie z wyboru. Dlaczego jestem sama?
Ugruntowanie – znaczenie dla Twojego kobiecego pierwiastka
Jak się nauczyć zaufania?
Kobiece praktyki – W jakich warunkach rozkwita kobiecość?
Nadmiar kobiecego/ męskiego pierwiastka. Jak znaleźć równowagę?
Długo i szczęśliwie… Jakich błędów unikać na początku znajomości?