Gdzie się podziali silni mężczyźni?


Obecny model życia współczesnej kobiety oraz nasze wychowanie zakłada wysoki poziom męskich energii w naszym życiu – odpowiedzialność, podejmowanie decyzji, aktywność, wytrwałość, twardy charakter. Są to cechy potrzebne i niezbędne, żeby odnieść sukces we współczesnym świecie, jednak bez odpowiedniego balansu kobiecych energii prowadzą nas w pułapkę braku zaufania do mężczyzn.

Silne kobiety często się skarżą, że brak w tym świecie silnych mężczyzn. Jednak się zastanów – skoro wszystko wiemy same, jesteśmy aktywne i potrafimy wszystko zrobić same, to gdzie tutaj miejsce dla silnego mężczyzny?

Silny mężczyzna to taki, który jest liderem dla swojej partnerki, który naturalne przyjmuje odpowiedzialność za swoją partnerkę, naturalnie przyjmuje pierwszeństwo decydowania o sobie i o swojej rodzinie.

My natomiast, jako silne kobiety, mamy problem, żeby zaufać mężczyźnie i przekazać mu tę odpowiedzialność i pierwszeństwo, pójść za jego decyzją. Same chcemy decydować, same chcemy nadawać kierunek, w którym idziemy, same wszystko robimy. Często jeszcze to my najlepiej wiemy, jak mężczyzna ma postępować – mówimy my co ma robić, jak ma się zachowywać. Usilnie go modelujemy, kiedy nie odpowiada naszym wizjom o nim.

W takim układzie mężczyzna albo się wycofuje, albo poddaje się i zamienia się w pantoflarza. Jak już pisałam, my, kobiety, mamy niesamowitą moc i czasem ta moc obraca się przeciwko nam.

Jeśli chcesz być w związku z silnym mężczyzną, ważne jest aby rozwijać w sobie umiejętność zaufania do mężczyzn. Przecież wybrałaś i pokochałaś właśnie tego mężczyznę, bo jest on dla Ciebie najlepszy. Zatem wierz w niego jak w najlepszego! Pozwól mu wziąć na siebie odpowiedzialność, ufaj jemu i jego decyzjom.

A Ty zajmij się tym, co kobiece, czyli przestrzenią miłości – atmosferą związku, napełniaj swoje serce miłością, pracuj nad wdzięcznością i umiejętnością przyjmowania, dbaj o swój wygląd i samopoczucie.

Praca nad zaufaniem do mężczyzn może być ciężka i żmudna. Często się wiąże ze starym bólem wynikającym z poprzednich doświadczeń, z dzieciństwa, z układów rodzinnych. Wymaga przeprogramowania swoich nawyków i nauczenia się nowych sposobów działania. Warto jest jednak poświęcić na to swój czas i energię, nauczyć się ufać mężczyźnie i iść za nim, jak za najlepszym na świecie. Wtedy stworzysz miejsce dla silnego, prawdziwego mężczyzny.

P.S. Będę wdzięczna, jeśli podzielisz się swoim doświadczeniem, czy umiesz zaufać mężczyźnie? Opisz przykładową sytuację z Twojego życia. Czy uważasz, że jest to ważny element udanego związku? Pamiętaj, Twoje komentarze są niezwykle cenne, bo możesz zainspirować inne czytelniczki.

P.P.S. Życzę wspaniałego związku z silnym i najlepszym na świecie mężczyzną. Dziękuję, że jesteś częścią naszego kobiecego świata.

Zawsze Twoja, Tatiana

PODOBNE ARTYKUŁY

Razem czy osobno? Rozwój osobisty w związku
Samotna nie z wyboru. Dlaczego jestem sama?
Jak się nauczyć zaufania?
Długo i szczęśliwie… Jakich błędów unikać na początku znajomości?
Jak mówić mężczyźnie o swoich potrzebach? Pięć zasad udanej rozmowy
Dawać i brać – dwie strony tej samej monety. Jak znaleźć równowagę?
Sekrety Kobiecej Mocy – Magnetyzm
Jak być partnerką, a nie mamą dla swojego mężczyzny