Zasada minimalnego wysiłku


Bycie w kobiecych energiach oznacza działanie z lekkością, z miłością w sercu, bez uczucia trwogi i nadmiernego przeżywania o wynik. Taka postawa opisuje zasadę minimalnego wysiłku – czyli kiedy odnosisz sukces i  osiągasz więcej, robiąc mniej.

Zasada minimalnego wysiłku oznacza, że pozwalamy życiu toczyć się swoim biegiem, nie probujemy zrobić coś na siłę, a po prostu robimy swoje. Można zaobserwować jak ta zasada działa w świecie przyrody – kwiat po prostu rozkwita, a nie próbuje rozkwitać, drzewo po prostu rośnie, a nie próbuje rosnąć, ptak po prostu lata, a nie próbuje latać, małe dziecko jest po prostu beztroskie, a nie próbuje być beztroskie.
Stosując tę zasadę w naszym życiu, spełniamy swoje pragnienia i zamierzenia bez nadmiernego wysiłku, z łatwością, ponieważ działamy w zgodzie ze sobą i ze Wszechświatem. To tak, jak byś płynęła z prądem rzeki, a nie pod prąd.

Jeśli działasz z głębi serca, z miłością, wyzwalasz potężną energię, która pozwala Ci zrealizować Twoje pragnienia. Dzieląc się z innymi miłością sprawiasz, że miłość się pomnaża, generujesz jeszcze więcej energii którą możesz ukierunkować na to, nad czym w tym momencie pracujesz.

Ważne jest nauczyć się kumulować energię miłości, nie trwonić jej na niepotrzebne działania.

Największe pożeracze energii miłości:

  • Analizowanie, obmyślanie, wyszukiwanie dziury w całym. Oczywiście, każde działanie wymaga przemyślenia, natomiast im dłużej się zastanawiasz, im bardziej zagłębiasz się w analizowanie sytuacji, im dłużej odkładasz działanie, tym więcej energii spalasz na marne. Aby temu zapobiec, ukierunkowuj energię na działanie – rób to, co możesz w danym momencie, a to, czego nie możesz, dopisz do listy działań, i wróć do tego, kiedy uznasz, że jest dobry moment, że jesteś gotowa działać.
  • Emocje, które nie pozwalamy sobie przeżyć. Kiedy nie pozwalamy sobie na przeżywanie niektórych emocji, albo wyrażanie siebie, powiedzenie tego, co jest dla nas ważne, te emocje, gromadzą się w naszym ciele i czekają na moment wybuchu. Skumulowany ładunek emocjonalny, który nie znajduje ujścia, blokuje nas, odbiera nam energię do działania, zżera nas od środka. Pojawia się niezadowolenie, poczucie winy, gniew, brak sił itp. Pozwól sobie przeżywać emocje, w końcu jesteś kobietą. Naucz się jak okazywać swoje emocje nie krzywdząc innych.
  • Negatywne emocje – strach, narzekanie, brak wiary w siebie, poczucie żalu, urazy. Dbaj o to, co myślisz o sobie. Wybaczaj innym. Negatywne emocje odbierają Ci energię i siłę do działania.
  • Życie nie swoim życiem. Kiedy bardziej interesujesz się życiem innych, niż swoim, oddajesz swoją energię. Na przykład rodzice, którzy nie mogą pogodzić się, że dzieci już są dorośli i maja swoje życie. Obgadywanie innych i porównywanie się. Ucz się skupiać na sobie, jesteś jedyną osobą, na którą masz bezpośredni wpływ.
  • Kontrolowanie. Jeśli coś pójdzie nie tak, jak tego sobie chciałaś, albo inni zachowają się, nie tak, jak Ty myślałaś, że powinni się zachować, czujesz złość, wściekłość, albo ogarnia Cię panika, szarpiesz się by to naprawić, nauczyć innych jak mają postępować itp. Te wszystkie działania i emocje odbierają Ci niesamowite ilości energii.
  • Walka. Wiele bezcennej energii miłości spala się, kiedy walczysz o swoje za wszelką cenę, udowadniasz innym, że to Ty masz rację i jest ona lepsza i najprawdziwsza. Szanuj prawdę innej osoby, nie istnieje prawda uniwersalna, jednakowa dla wszystkich. Zauważ ile razy zmieniłaś swoje przekonania w ciągu życia, za każdym razem, kiedy nad sobą pracowałaś, kiedy Ty się zmieniałaś. Szanuj swoją prawdę, ale pozwól innym myśleć i działać tak, jak oni wybiorą.
  • Puste działania, które nie prowadzą do rezultatu. Tutaj mam na myśli nie tylko osiągnięcie celu, ale też rezultat w postaci dobrego samopoczucia, napełnienia się miłością. Działania, które są marnowaniem czasu i energii, którą mogłabyś przeznaczyć na coś wartościowego.

Teraz o tym, co pomaga, żeby zasada najmniejszego wysiłku zadziałała. Są trzy składowe elementy zasady najmniejszego wysiłku:

  • Przyjęcie. Należy nauczyć się przyjmować życie jakim jest. Zacząć od siebie, przyjąć innych ludzi, sytuacje, wydarzenia. Bez obmyślania, analizowania, oceniania. Dana sytuacja jest wynikiem jakich wcześniejszych wyborów i zachowań i dlatego jest właśnie taka, i nie może być inna. W teraźniejszym momencie możesz wpływać jedynie na przyszłość, a nie na to, co już się stało.
  • Odpowiedzialność. Przyjmij odpowiedzialność za Twoją interakcję z innymi ludźmi, za Twoje decyzje, za Twoje wybory. Traktuj trudne sytuacje, jako możliwości, a wszystko co się wydarzyło jako doświadczenie, mające miejsce być. Rozpamiętywanie, obwinianie siebie i innych zabiera Ci energię. Zachowałaś się tak, jak mogłaś w tamym momencie, jak Ci podpowiedziało serce, jak wierzyłaś, że jest dobrze. Teraz być może już myślisz inaczej, wiesz więcej, więc zachowasz się inaczej. Patrz na innych ludzi jako na nauczycieli, którzy prowadzą Cię do Twojego rozwoju wewnętrznego.
  • Otwartość, elastyczność, gotowość na nowe. Przyjmuj otwarcie to, co przychodzi to Twojego życia. Kiedy coś się potoczyło inaczej, niż myślałaś, albo kiedy ktoś przedstawia Ci odmienny pogląd, odmienne spojrzenie, złap ten moment kiedy pojawia się wewnętrzne ‘nie’. Zamiast walczyć i sprzeciwiać się, daj sobie przestrzeń, żeby poczuć sytuację i zdecydować jak zareagujesz. Bądź otwarta na możliwości. Właśnie tak okazujesz zaufanie do Wszechświata i do ludzi, manifestujesz gotowość do przyjęcia najlepszego rozwiązania.

Wybierając iść bez walki, integrując w sobie przyjęcie, odpowiedzialność i otwartość możesz być pewna, jeśli pragnienie pochodzi z Twojego serca, wynika z miłości, przyjdzie odpowiedni moment na jego realizację. Tak właśnie działa zasada Najmiejszego Wysiłku.

P.S. Artykuł powstał na podstawie książki Deepak Chopra ‘Siedem Duchowych Praw Sukcesu’.

P.P.S. Napisz, proszę w komentarzu, czy stosujesz w swoim życiu zasadę minimalnego wysiłku? Czy jakieś elementy wydają Ci się szczególnie trudne do wdrożenia do swojego życia?

Zawsze Twoja,

Tatiana

 

PODOBNE ARTYKUŁY

Anna – przedsiębiorcza kobieta na emigracji. O biznesie, macierzyństwie i odwadze
Sztuczki Czarownicy – Jak sobie radzić z krytyką
Złote zasady sukcesu
Cele życiowe i ich zgodność z tym, co w duszy gra
Jak wpływać na stan emocjonalny – 10 wskazówek
Kobieca Magia – Czyli jak działa prawo przyciągania